Tygří oko: Must-have doplněk pro váš podzimní outfit

Tygří Oko

Tygří oko v historii módy

Tygří oko, kámen s hypnotizujícím zlatohnědým třpytem, si našel cestu do světa módy už v dávné minulosti. Staří Egypťané věřili v jeho ochrannou moc a nosili ho jako amulet. Římané ho zase používali k dekoraci šperků a oděvů. Ve středověku se tygří oko stalo symbolem bohatství a prosperity a zdobilo koruny a žezla panovníků. V 19. století zažilo tygří oko renesanci v období secese, kdy se stalo oblíbeným materiálem pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Jeho teplé zemité tóny a elegantní vzhled si získaly oblibu mezi umělci a designéry. V 60. a 70. letech 20. století se tygří oko vrátilo na výsluní díky hnutí hippies, kteří ho nosili jako symbol svobody a spirituality. Dnes je tygří oko stále oblíbeným kamenem ve šperkařství a módě. Jeho nadčasový vzhled a symbolika ho předurčují k tomu, aby zdobil outfity i v budoucnu.

Typy šperků s tygřím okem

Tygří oko, s jehož fascinující kresbou připomínající oko šelmy se setkáváme v mnoha podobách šperků. Náramky z tygřího oka patří mezi nejoblíbenější. Ať už korálkové, z leštěných kamenů nebo zasazené do kovu, vždy zaujmou svým jedinečným vzhledem. Náhrdelníky s tygřím okem, od decentních řetízků s přívěskem až po mohutné statement náhrdelníky, dodají outfitu šmrnc a eleganci. Prsteny s tygřím okem jsou skvělým doplňkem pro muže i ženy. Mohou být minimalistické s jedním kamenem, nebo zdobené dalšími drahými kameny. Náušnice s tygřím okem, ať už visací, pecky nebo kruhy, rozzáří obličej a podtrhnou vaši krásu. Pro spirituálně založené jsou tu pak různé amulety a talismany s tygřím okem, které mají chránit a dodávat sílu.

Kombinace s oblečením

Při výběru hodinek myslete na to, jak budou ladit s vaším oblečením. Sportovní hodinky s gumovým řemínkem se skvěle hodí k tričku a džínům, ale s elegantním oblekem budou působit nepatřičně. Naopak, elegantní hodinky s koženým řemínkem dodají vašemu formálnímu outfitu šmrnc.

Nebojte se experimentovat s barvami a materiály. Kovové řemínky ve zlaté nebo stříbrné barvě působí luxusně a hodí se k šatům i kostýmku. Pokud preferujete ležérnější styl, sáhněte po barevném řemínku z kůže nebo nylonu.

Pamatujte, že hodinky jsou šperkem, který dotváří celkový dojem. Vyberte si takové, které odráží váš styl a osobnost.

Péče o šperky s tygřím okem

Tygří oko je fascinující drahý kámen s krásnou kresbou, která připomíná oko tygra. Aby vám tato krása vydržela co nejdéle, je potřeba o šperky s tygřím okem správně pečovat. Tygří oko je poměrně tvrdý kámen, ale i tak je náchylné k poškrábání. Proto je důležité ho chránit před kontaktem s tvrdými předměty.

Při čištění šperků s tygřím okem se vyhněte agresivním chemikáliím a čisticím prostředkům. Místo toho použijte jemný mýdlový roztok a měkký hadřík. Po umytí šperk důkladně opláchněte čistou vodou a osušte.

Šperky s tygřím okem by se neměly vystavovat extrémním teplotám ani přímému slunečnímu záření, mohlo by dojít k vyblednutí barev. Pro uchování krásy tygřího oka je vhodné ho čas od času nabít. Stačí ho na noc položit na křišťálovou drůzu ametystu nebo křišťálu.

Inspirace: celebrity s tygřím okem

Tygří oko, kámen s hlubokými zlatohnědými pruhy, si získal oblibu nejen mezi milovníky drahých kamenů, ale také mezi celebritami. Jeho energie a krása inspirovaly nejednoho umělce a osobnost veřejného života. Mezi nejznámější nositelky tygřího oka patří například herečka Angelina Jolie, která ho s oblibou nosí ve formě náramků a náhrdelníků. Další vášnivou sběratelkou šperků s tygřím okem je zpěvačka Beyoncé, která si tento kámen oblíbila pro jeho ochrannou energii a schopnost posilovat sebevědomí. Tygří oko si našlo své místo i v pánské módě, jeho věrným nositelem je například herec Johnny Depp, který ho nosí jako talisman pro štěstí.