Tiffany - luxusní šperky pro dokonalý módní styl

Tiffany

Historie značky Tiffany & Co.

Historie značky Tiffany & Co. sahá až do roku 1837, kdy Charles Lewis Tiffany společně s Johnem B. Youngem založili obchod v New Yorku. V roce 1853 se firma přejmenovala na Tiffany & Co. a začala se specializovat na luxusní šperky a hodinky. V průběhu let se stala ikonickou značkou díky inovativním designům a vysoké kvalitě řemeslné práce. Tiffany & Co. je známá zejména pro své diamantové šperky a modré krabičky, které se staly symbolem luxusu a elegance po celém světě.

Popis ikonických designů šperků

Tiffany & Co. je známý svými ikonickými designy šperků, které se staly symbolem elegance a luxusu. Mezi nejslavnější patří například prsten s diamantem Tiffany Setting, který byl poprvé představen v roce 1886 a dodnes zůstává jedním z nejoblíbenějších zásnubních prstenů. Dalším ikonickým kouskem je náhrdelník Return to Tiffany, který se stal módním fenoménem již v 60. letech minulého století a dodnes zůstává oblíbenou volbou milovnic luxusních šperků. Kolekce Elsa Peretti pak zahrnuje minimalistické a elegantní designy, jako jsou například náušnice Bean nebo náramky Bone Cuff, které jsou synonymem sofistikovanosti a vkusu. Tiffany & Co. si udržuje svou pozici jedné z nejprestižnějších šperkařských značek díky svému unikátnímu designu spojenému s tradicí a kvalitou.

Proces výroby luxusních šperků

Proces výroby luxusních šperků značky Tiffany & Co. je pečlivě kontrolovaný a zahrnuje několik důležitých kroků. Prvním krokem je výběr nejkvalitnějších drahých kamenů, jako jsou diamanty, safíry nebo rubíny, které splňují přísné standardy společnosti. Poté se tyto kameny ručně brousí a leští mistrovskými způsoby, aby dosáhly maximálního lesku a jasu.

Dalším důležitým krokem je samotné navrhování šperků, které probíhá ve spolupráci s talentovanými designéry a zlatníky. Ti pečlivě vybírají materiály a techniky pro vytvoření unikátních a elegantních designů. Po schválení návrhu se šperky začínají vyrábět ručně pomocí tradičních zlatnických postupů.

Každý kousek je pak pečlivě kontrolován a testován, aby byla zaručena nejen jejich estetická krása, ale i jejich odolnost a trvanlivost. Nakonec jsou šperky opatřeny certifikátem pravosti od společnosti Tiffany & Co., což je zárukou jejich autentičnosti a kvality. Díky tomuto preciznímu procesu se luxusní šperky od Tiffany & Co. stávají skutečným pokladem pro každou ženu.

Jak poznat originální šperky od padělků

Originální šperky od značky Tiffany & Co. lze snadno rozpoznat díky několika klíčovým znakům. Prvním krokem je ověření autentičnosti šperku pomocí certifikátu, který by měl být vždy k dispozici. Dále je důležité si všimnout precizního zpracování a detailů - originální šperky mají dokonalé provedení bez jakýchkoli chyb nebo nedokonalostí. Dalším znakem jsou použité materiály - Tiffany & Co. používá výhradně vysoce kvalitní drahé kovy a drahokamy, což se projevuje na jejich lesku a jasu. Nakonec je dobré si ověřit gravírování, které by mělo být čisté, rovnoměrné a bezchybné. S těmito tipy můžete jednoduše rozeznat originální luxusní šperky od padělků.

Tipy na styling s luxusními šperky od Tiffany & Co.

Pro dokonalý módní styl s luxusními šperky od Tiffany & Co. je důležité dodržovat zásady vrstvení. Kombinujte různé délky řetízků a náhrdelníků pro zajímavý efekt. Doporučuje se nosit jemné náušnice k výrazným náhrdelníkům nebo naopak. Nebojte se experimentovat s kombinacemi různých kovů - stříbra a zlata mohou vytvořit elegantní kontrast. Při nošení prstýnků volte menší kousky na každém prstu, aby outfit působil decentně a sofistikovaně. Nakonec nezapomeňte, že méně je někdy více - jednoduchost a eleganci lze dosáhnout i pouhým doplněním jednoho ikonického kousku od Tiffany & Co.

Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: móda

Autor: Jindřich Chládek

Tagy: tiffany | luxusní šperky