Příčesky: Inspirace pro dokonalý účes v duchu módy

Účesy jsou neodmyslitelnou součástí našeho vzhledu a mohou dokázat hodně změnit. Změna účesu nám umožňuje vyjádřit svůj styl a osobnost, ale také se přizpůsobit aktuálním trendům. Příčesky jsou jedním z mnoha způsobů, jak si upravit vlasy a vytvořit nový look. V tomto článku se podíváme na různé typy příčesků, které jsou oblíbené u žen i mužů, a jak je správně vytvořit.

Historie příčesků

Historie příčesků sahá až do doby pravěké, kdy se lidé začali zajímat o vzhled svých vlasů a zdobit je různými ozdobami. V antickém Řecku a Římě si bohatší vrstvy dopřávaly složitých účesů, které často měly i symbolický význam. V středověku byly vlasy často skryty pod širokými pokrývkami hlavy, ale renesance přinesla novou módu složitých upravených účesů pro ženy i muže. Ve 20. století se stylizace vlasů stala nedílnou součástí každodenního života a z našich účesů se stal výrazný prvek osobního stylu a identity. Dnes existuje mnoho různých typů příčesků od tradičních po moderní avantgardní varianty, které odrážejí nejen aktuální trendy, ale také kulturní tradice a osobnost jednotlivce.

Nejnovější trendy v příčeskách

V posledních letech jsou nejnovější trendy v příčeskách velmi různorodé. Jedním z nejoblíbenějších účesů je tzv. "beach waves", tedy vlny, které vypadají jako po dni stráveném na pláži. Dalším oblíbeným účesem jsou krátké a hravé "pixie cut" příčesy, které dodávají ženám sebevědomí a odvahu. V poslední době také stoupá popularita retro stylu a vlasových doplňků, jako jsou mašle nebo čelenky. Zkrátka a dobře, možností, jak si upravit vlasy do moderního účesu, je nyní více než dostatek!

Příčesky pro dlouhé vlasy

Příčesky pro dlouhé vlasy nabízejí širokou škálu možností. Využít lze různé druhy kadeřnických technik, jako jsou třeba vrstvení nebo ostření konečků, které dodají vlasům objem a zvýrazní ještě více jejich délku. Mezi oblíbené příčesky patří také hladké vlasy s prostředním pravým rozdělením, účesy s afro kadeřemi či boho styl vyrobený skládáním a spletením copánků. Pokud jde o speciální události, ženy s dlouhými vlasy mohou vyzkoušet charakteristické vrstvené příčesky, které působí velmi elegantně. Přestože vytvoření některých z těchto účesů trvá mnoho hodin, výsledek stojí za to.

Příčesky pro středně dlouhé vlasy

Středně dlouhé vlasy jsou ideální pro různé typy účesů, které mohou být jak elegantní, tak i praktické. Pokud hledáte inspiraci pro nový účes, máte na výběr z mnoha různých příčesků. Například pro klasický look doporučujeme rovné vlasy s lehkým objemem navrchu hlavy a jemnými vlnami po celé délce. Další možností je krepat a natočit vlasy směrem ven, čímž dodáte svému účesu hravost a svěžest. Pokud přikládáte důraz na pohodlí, volba padnutejšího stylu jako například tousled waves nebo messy bun bude nejlepším řešením. Nezáleží na vašich preferencích, střední délka vlasů nabízí spoustu možností pro krásné a moderní příčesy.

Příčesky pro krátké vlasy

Pokud máte krátké vlasy, může být obtížné najít vhodnou příčesku. Nicméně existuje mnoho účesů, které dokážou zvýraznit krátké vlasy a dodat jim styl. Jedním z populárních účesů pro krátké vlasy je pixie cut, kdy jsou vlasy ostře střiženy na krátkou délku a vypadají velmi moderně a elegantně. Další zajímavou variantou jsou různé druhy bob účesů, které lze snadno upravit podle aktuálních trendů a oblíbených stylů. Krátké vlasy také snadno stvoří další zajímavé účesy, jako jsou beachy waves nebo messy bun. V neposlední řadě si mohou ženy s krátkými vlasy vyzkoušet i různé druhy vrstevnatých účesů, které dodají objem a strukturu vlasům. Vyberte si ty nejlepší příčesky pro svoje krátké vlasy a vyzkoušejte je!

Příčesky pro speciální příležitosti

Při příležitosti speciální události, jako jsou svatby, plesy či firemní večírky, je důležité mít dokonalý vzhled včetně účesu. Pro tyto příležitosti se často volí elegantní a sofistikované příčesky, které dodají celkovému dojmu šmrnc a eleganci. Mezi oblíbené příčesky patří například jednoduchý drdol s kadeřemi kolem obličeje, romantické upletení pramínků vlasů nebo elegantní copánky zdobené okrasnými sponami a ozdobami. Je důležité vybrat si takový účes, který bude odpovídat nejen příležitosti, ale i typu obličeje a celkovému stylu oblečení. Důraz by měl být kladen na preciznost provedení účesu, aby byl dokonalý po celou dobu trvání akce.

Příčesky pro každodenní nošení

Při výběru vhodného účesu pro každodenní nošení je důležité zvážit několik faktorů. Zaprvé je důležité zvážit typ vlasů a tvar obličeje, protože některé účesy se hodí lépe pro tenké vlasy nebo kulatý obličej. Dále je dobré zohlednit délku vlasů a stupeň jejich kudrnatosti či rovnosti.

Mezi populární příčesky pro každodenní nošení patří například culíky a drdoly různých velikostí, copánky, pletence nebo volné, rozpuštěné vlasy s lehkými vlnami. Tyto účesy jsou snadno proveditelné a mohou být zdobeny různými doplňky jako jsou mašle nebo květy.

V případě delších vlasů se osvědčují také různé polodlouhé střihy s vrstvami, které dodají objem a lesk celkovému účesu. Pro krátké vlasy pak mohou být vhodné pokrátit je do "bob" střihu nebo si je ostřihnout na trendy "pixie" styl.

Každý má samozřejmě své oblíbené příčesky, ale důležité je vybrat si takový účes, v němž se budete cítit pohodlně a sebevědomě a který bude ladit s vaším stylém.

Příčesky inspirované celebritami

Příčesky jsou důležitou součástí módy a vzhledu. Nejčastěji hledáme inspiraci u celebrit, kteří nám ukazují, jak dokonale sladit účes s outfitem. Mezi nejoblíbenější příčesky, které nám celebrity předvádějí, patří například beachy waves od Blake Lively, dlouhé elegantní vlasy od Beyoncé nebo krátký pixie střih od Miley Cyrus. Tyto inspirativní účesy způsobily doslova boom mezi fanoušky po celém světě a mnoho z nás se jimi snaží inspirovat. Chcete-li být in a trendy, zkuste si také najít svého oblíbence mezi celebritami a podle toho si upravte svůj vlastní účes!

Doporučení pro péči o vlasy při vytváření příčesků

Při vytváření příčesek je důležité myslet na to, že nejen konečný vzhled účesu hraje roli, ale také zdraví a kvalita vlasů. Proto byste měli dbát na správnou péči o vlasy, abyste minimalizovali poškození a lámavost.

Začněte tím, že vlasy umyjete šetrným šamponem a kondicionérem. Před sušením si vlasy dejte do ručníku a jemně je osušte, aby nedošlo k přehnanému tření a poškození.

Při foukání vlasů použijte přenosný fén s nízkou teplotou. Pokud máte k dispozici difuzor, použijte ho pro rozptýlení tepla a snížení rizika poškození vlasů. Můžete také použít speciální produkty pro ochranu před tepelným poškozením.

Pokud potřebujete dodat objem svojemu účesu, nepoužívejte tuhé lakované gumičky nebo sponek. Namísto toho použijte jemné gumové pásky nebo spony bez okovu.

V neposlední řadě pamatujte na pravidelnou péči o vlasy pomocí regeneračních masky nebo olejů. Zdravé a hydratované vlasy jsou klíčem k dokonalému účesu.

Závěr je, že příčesky jsou důležitou součástí naší každodenní image a výrazně ovlivňují jak nás samotné, tak i náš okolní svět. Můžeme si volit mezi mnoha variantami účesů a přizpůsobit je naší osobnosti, outfitu nebo prostředí, ve kterém se pohybujeme. Při výběru příčesky bychom měli brát zřetel na svůj tvar obličeje, délku vlasů či aktuální trendy. Každopádně bychom měli být spokojeni s tím, co vidíme v zrcadle a cítit se dobře ve své kůži - nebo spíše vlasech!

Publikováno: 25. 09. 2023

Kategorie: móda

Autor: Vanda Kozáková

Tagy: příčesky | účesy