Historie plavek

 

plavky
Zdroj: Annm au

Plavky a dříve celé koupací úbory začínají nacházet své místo v 18. století. Tehdejší móda velela ženám nosit dlouhé šaty z látek, které nebyly po namočení průsvitné. Nohy ještě jistily kalhoty, které měly sešité nohavice. Muži měli koupání o něco příjemnější, neboť si vystačili s vlněnými kalhotami.O století později už ženy ke koupání používají pouze dva kusy oděvu, a to dlouhý župan a dlouhé kalhoty. Pro obzvláště zdrženlivé pak byly vynalezeny koupací vozíky, které sluhové za nesli do vody i s dámou uvnitř.

Příchod 20. století znamená pro koupání naprostý přelom, který má své centrum v USA. Začínají se nosit méně konzervativní modely plavek, kde jsou odhalena ramena, kolena i krk. Prosazování tehdy moderního oboru reklamní fotografie pak rozšířilo plavkový boom do celého světa.

Bikiny, které se objevily koncem 2.světové války, vyvolaly takové morální zděšení, že módní znalci se rozhodli je pojmenovat podle ostrovu Bikiny, kde probíhaly americké jaderné pokusy. V dané době poznamenané výbuchy v Hirošimě a Nagasaki pak tento název dostává jiný význam.

Květinové děti a 60. léta pak dávají možnost vyniknout takzvaným monobikinám, což jsou plavky, které mají jenom spodní díl. Dalším zlomem jsou pak léta 80., kdy se módním hitem začala stávat tanga.

Za tři století své existence prošly plavky velkým množstvím změn, které lze nazvat jako zkracování, zkracování a zkracování. V současnosti lze najít nepřeberné množství plavek, tisíce střihů a barev, které vyhovují každé postavě.

Výběr článků | Plavky 2015

Tipy na rok 2013

Výběr článků

Retro kolekce

Hity ve výběru plavek

Bikiny ve výrazných barvách

Inspirace na další sezónu

Buďte hvězdou pláže